AURORA

Holistinis klimato kaitos, aplinkos streso veiksnių ir epidemiologinių modelių Borealiniame regione supratimas

(A Holistic UndeRstanding of Climate Change, EnvirOnmental StressoRs, and Epidemiological PAtterns in the Boreal Region)

Apie projektą

Projekto koordinatorius – programinės įrangos įmonė „Exus Software Monoprosopi Etairia Periorismenis Evthinis“ (Graikija). Projekto partnerių konsorciumą sudaro 26-ios organizacijos (IT įmonės, privataus sektoriaus atstovai, akademinė bendruomenė ir savivaldybių administracijos) iš 11-os Europos Sąjungos šalių (Graikijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Švedijos, Kipro, Vokietijos, Rumunijos ir Šveicarijos). Projekto partneriai Lietuvoje – VšĮ AdCogito Elgsenos tyrimų institutas, UAB „Teraglobus“, Lietuvos Sveikatos mokslų universitetas, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras ir Joniškio rajono savivaldybė.

Projekto tikslas – prisidėti prie klimato kaitos sukeltų iššūkių sprendimo pasitelkiant inovatyvius metodus (dirbtinį intelektą) ir prognozuoti klimato kaitos ir aplinkos poveikį bei įtaką visuomenės sveikatai. Projekto metu bus sukurtas simuliacijos modelis, galintis identifikuoti riziką, susijusia su Baltijos šalių klimato ir geografijos pokyčiais, ir klimato kaitos įtakojamais sveikatos, gerovės, socialiniais bei ekonominiais veiksniais. Rizikos įvertinimui bus pasitelkiama dirbtinio intelekto sistema, galinti generuoti išankstinius įspėjimus ir rekomenduojamus atsakymus, kad būtų sukurta tvirta sprendimų priėmimo sistema, skirta įvertinti klimato kaitos poveikį sveikatai. Sukurtas klimato kaitos rizikos modelis bus išbandytas šiuose demonstraciniuose miestuose: Vilniuje, Poryje, Rygoje, Taline ir Tamperėje. Projekto pabaigoje numatyta išbandytą ir patobulintą modelį pakartoti ir įdiegti Klaipėdoje, Joniškyje ir Jūrmaloje.

Projekte daugiausia dėmesio bus skiriama šioms pagrindinėms sritims: a) klimato veiksnių stebėjimas; b) klimato ir epidemiologinių modelių kūrimas; c) prognozių generavimas naudojant modeliuotus scenarijus; d) Baltijos šalių klimato ir geografijos rizikos ir pažeidžiamumo, taip pat sveikatos, gerovės ir socialinių bei ekonominių veiksnių nustatymas; e) dirbtinio intelekto (DI) naudojimas išankstiniam įspėjimui ir f) gamtos sprendimų ir pritaikymų rekomendacijos. Projekto naujoviški rezultatai skirti įgalinti politikos formuotojus, sveikatos priežiūros specialistus ir vietos valdžios institucijas didinti miestų atsparumą, apsaugoti visuomenės sveikatos sistemas ir kurti veiksmingesnes prisitaikymo prie klimato kaitos strategijas.

Laukiami projekto rezultatai – efektyvesnis ir veiksmingesnis sveikatos priežiūros sistemos funkcionavimas ir geresnė visuomenės sveikata, kuri bus pasiekta perėmus ir įdiegus Europos sąjungos valstybių taikomus gerosios praktikos modelius. Taip pat tikimąsi geresnės ir darnesnės pirminės ir visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų integracijos diegiant sveikatos stiprinimo intervencijas.

Projekto svetainė: https://www.auroraclima.eu/

Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis („AURORA“ pagal dotacijos sutartį Nr. 101157643). Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar paramą suteikiančios institucijos požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei paramą suteikianti institucija negali būti laikoma už juos atsakinga.

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės

Prenumeruokite naujienlaiškį

Sužinokite mūsų naujienas pirmas vieno mygtuko paspaudimu!