Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kartu su partneriais jau nuo 2015 metų įgyvendina jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų diegimo modelį Klaipėdos miesto savivaldybėje.
Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė Urtė Dičmonaitė bei pagal projektą dirbanti psichologė Jolanta Kundrotienė teikia 14–29 metų jaunuolių sveikatos stiprinimo, prevencijos paslaugas, konsultuoja ir vykdo stebėseną savivaldybėje remdamosi 8 algoritmais.
Kviečiame susipažinti su šiuo projektu, prisidedančiu prie mūsų jaunimo sveikatos.
Paskaitos jaunuoliams
JPSPP koordinatorius bei projekto psichologas dažnai keliauja po Klaipėdos miesto savivaldybės mokyklas, kuriose veda paskaitas ir protmūšius. Taip pat aplankomos ir vietos, kuriose renkasi jaunimas. Viena iš jų – Atviras jaunimo centras. Visi jauni žmonės yra smalsūs, dažnai ieškantys informacijos internete ar draugų rate, todėl labai svarbu suteikti mokslu grįstą ir patikimą informaciją ir taip prisidėti prie jaunuolių gyvenimo. Didžiausias dėmesys kreipiamas į šias pagrindines sritis: sveikatos sutrikimų, susijusių su antsvoriu ar nutukimu, mažinimas, pagalba seksualinio smurto atveju, neigiamo depresijos poveikio mažinimas, psichiką veikiančių medžiagų vartojimas ir poveikio sveikatai prevencija, savižudybės ir savižalos prevencija, lytiškai plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo neigiamo poveikio sveikatai mažinimas, valgymo sutrikimų neigiamo poveikio sveikatai prevencija, alkoholio vartojimo prevencija.
Jaunimo pokyčių mėnesiai
Siekiant būti dar arčiau Klaipėdos jaunimo, atsižvelgiant į pagrindines sritis, dažnai organizuojami jaunimo pokyčių mėnesiai. Kiekvienas jaunimo pokyčių mėnesis susideda iš 7 susitikimų, kuriuos veda JPSPP koordinatorė, pagal projektą dirbanti psichologė bei kiti įvairių sričių specialistai. Pastebėta, jog ši veikla susilaukia nemažo susidomėjimo, nes kiekvienas jaunuolis gali klausytis paskaitų sau patogioje vietoje, nes jos vedamos nuotoliniu būdu.
Kitos jaunimui skirtos veiklos
Kartu su Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ (KLAS) siekiama stiprinti jaunimo psichinę sveikatą, todėl organizuojami dviejų tipų mokymai: „Pokalbiai apie savižudybę“ (vyko kovo 15 ir 29 d. bei vyks balandžio 12 ir 26 d.) ir „Pokalbiai apie depresiją“ (vyks gegužės 3, 17, 31 d. ir birželio 7 d.). Tai jautrūs mokymai, kurie padės geriau atpažinti pirmuosius savižudybės ar depresijos signalus, kaip elgiasi žmonės, kurie galvoja apie tai, ir, svarbiausia, kaip mes kiekvienas galime nors šiek tiek padėti.
„MAN RŪPI“ programėlė
Išsikeltas dar vienas šio projekto tikslas – sukurti patogią, naudingą, informatyvią, žaismingą, aktyvią programėlę, kuri būtų kiekvieno 14–29 metų Klaipėdos miesto jaunuolio mobiliajame telefone. „MAN RŪPI“ nuolat auga, keičiasi ir pilnėja vis naujų naudingų straipsnių. Kviečiame nemokamai parsisiųsti programėlę „Google Play“ ir „Apple Store“ parduotuvėse. Būkime ir aukime kartu.
Sekite mūsų naujienas Facebook‘e ir instagram‘e
Kiekvienas jaunuolis gali atrasti naudingų straipsnių, pranešimų apie artėjančius renginius ar kitų aktualių naujienų FB puslapyje „Man rūpi“ bei instagram‘e „_man_rupi_“
Ir tai dar ne viskas. Jau šiais metais kartu su VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centru planuojama įgyvendinti jaunimui skirtą „Žaliąjį koridorių“, kurio tikslas – anoniminės konsultacijos su įvairių sričių sveikatos specialistais. Dažnai girdime, jog dėl didelių eilių pas sveikatos specialistus jaunimas tiesiog į juos nesikreipia, todėl norima sudaryti sąlygas jaunimui bent tokiu būdu pasirūpinti savo sveikata.
Veiklų tikrai nemažai. Dėkojame visiems, kurie jau spėjo jose sudalyvauti, ir visada lauksime naujų dalyvių, kurie būtų drauge su mumis.
Informaciją parengė: JPSPP koordinatorė Urtė Dičmonaitė